in

Arbana Xharra thotë se i duhen vetëm 72 orë për të bërë spastrim fetar në Kosovë (FOTO)

Këshilltarja e Kryetarit të Kuvendit dhe gazetarja e mirënjohur me emrin Arbana Xharra ka bërë një cicërimë në llogarinë e saj në Twitter, shkruan Periskopi.

Ajo me anë të një pyetjeje shkruan se do t’i duheshin veç 72 orë që ta pastronte Kosovën nga radikalët fetarë.

Ky qëndrim i gazetares është mjaft problematik duke qenë se shteti ka disa vite që ka ndërmarrë programe të deradikalizimit të grave dhe burrave që shkuan në luftën civile në Siri e Irak për t’iu bashkuar grupeve ekstremiste. per me shume ndiqeni vdeon meposhte dhe shiko se cfare shkruan Arbana Xhara.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kastriot Myftaraj: Nuk do të jetë e largët dita që do të shemben të gjitha Xhamitë

Burdushi poston një video pas lirimit nga bu rgu: Tregon për kohën e kaluar aty