in

Flet drejtoresha e shkollës për vajzën e dhunuar: Fajin e ka nëna (PAMJE)

Ngjarja e rëndë e para disa ditëve, ku një 13-vjeçare nga Kavaja u përd*hunua nga shtatë djem adoleshentë të gjimnazit “Rilindja”, është bërë tema e ditëve për shumë media online dhe vizive.

Në emisionin e Rudina Xhungës “Dritare” ka qenë e ftuar edhe drejtoresha e shkollës së mesme “Sami Frashëri’’ e cila për rastin e rëndë ka fajësuar nënën e vik*timës.

Deklarata e Teuta Dobit:
Nëna të mendojë ku ka gabuar me vajzën. Vajza ka përsëritur gabimin, s’ka gjetur mbështetje tek nëna e saj. Nëse fëmija im gabon kam edhe unë fajin tim.’’$htip relameen dhe shiko vidoen me poshte.

Ndaj deklaratës së drejtoreshës kanë reaguar edhe gazetarja Xhunga, por edhe të ftuarit e tjerë në studio. Të ftuarit e kanë cilësuar si një skandal mendimin e drejtoreshës.

Xhunga shprehet:

Do edhe ajo nëna dhe një vajzë të mrekullueshme, të krijohen kushtet.’’

Pavarësisht se të ftuarit e tjerë në panel e kanë kundërshtuar Dobin, ajo insiston se u qëndron mendimeve të saj. Ajo nuk përmend aspak përdhunuesit të cilët i shkatërruan jetën 13-vjeçares, por drejton gishtin ndaj nënës së viktimës.

Kujtojmë se kjo është e njëjta drejtoreshë e cila ju thoshte nxënësve të shkollës “Sami Frashëri” “ju dalçin tëmthat” dhe i kërcënonte me ulje notash kur ata u solidarizuan me studentët në protesta.

What do you think?

2 points
Upvote Downvote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Befasojnë nga drejtoria për rastin e vajzës,Fajin e ka nëna e vajzës

Historia tr*agjike e 13-vjeçares nga Kavaja, ja si nisi gjithçka