in

Ky është Kosovari qe po lyp punëtor ne Suedi: “ O Shqiptar veç hajdeni diqysh deri këtu, 4mi euro e keni rrogën”

Suedia ka shume nevojë për fuqi punëtore të specializuar, pra, nëse ju jeni shumë i mirë si punëtor në firmën ku punoni, ajo vetë do kërkojë t’ju bëjë dokumentet. Ndërsa një Kosovar qe jeton atje ka biznese shumë te mëdha dhe kërkon Shqiptar qe te punojnë ne firmën e ti.

Ai nga ju kërkon qe vetëm te arrini ne Suedi pasi e ka te pamundur te bej diçka për vizën tuaj, atëherë kur te shkoni atje duhet veç te kontaktoni ne telefon ose e-mail.

“Shqiptar këtu janë rrogat e mira, nuk keni pas punë me askënd veç me mu,hajdeni veç deri ne Suedi” tha pronari, shtypni hapësirën me poshtë relamuese për detaje

What do you think?

6 points
Upvote Downvote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përplaset keq Dani me Remize Osmanin, pse kjo nuk e thirri ne dasme: “ Po kur ke punë me kesi njerzsh qeshtu është, unë shyhret e kisha banë aty ama kam me ia pa…”

“Po bëj me dhëndrin, dhe më shijon pafund”/ Vjehrra rrëfen historinë e saj të çuditshme