in

Nga 1 marsi nuk lejohet pirja e cigares në automjet do të gjobitet deri 150 euro

Kush vozit automjetin duke pirë cigare nga 1 marsi do të dënohet deri 150 euro gjobë, shkruan “Der Spiegel”. Ligji do vlejë për Austrinë, ndërsa më parë ligje të ngjashme kanë ratifikuar edhe shtete tjera.

Kush tymos cigare në automjet, pavarësisht nëse ka minorenë ose jo në bord, nga 1 marsi do të gjobitet deri 150 euro në $htip rek lamen meposhte dhe shiko se cfare duhet te beni qe te mos gjobiteni me kete shume

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

I Tërboi Të Gjithë Duke Dredhur Të Pasmet, Ky Është Detaji I Fustanit Të Shkurtër Që “Demaskoi” Encën

Shpërndarësi i picave fiksohet pas gjimnazistes: Të vras mamin po s’u martove me mua!😮😮