in

Pamje të tm.errshme! Gj.ak dhe bri.tma, si i vr.au dhe i filmoi live 49 personat që luteshin në Xhami (Video)

Këto janë pamjet e rënda të sulmit që ndodhi mëngjesin e sotëm në Zelandën e Re brenda një xhamie.

Për pasojë kanë mbetur të vdekur 49 persona dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë.

Këto janë pamjet dramatike nga vendi i ngjarjes, ku duken njerëz të shtrirë pa jetë, gjurmë gjaku e një dorë që filmon.$htipe relameen dhe shiko videon me poshte.

Sipas informacioneve të deritanishme, një nga katër agresorët e këtij su.lmi të planifikuar, ka filmuar gjatë gjithë kohës ‘live’ në rrjetin social Facebook momentin e sulmit dhe momentet e tmerrit që kanë kaluar besimtarët.

Një australian 28-vjeçar i cili e identifikoi veten në Twitter si Brenton Tarrant është autori kryesor i mas.akrës.

Mediat e huaja raportojnë se dëshmitarët dëgjuan më shumë se 50 të shtëna nga ar.mët e tij, duke përfshirë një armë gjahu gjysmë-automatike dhe një pushkë. Sulmi ndodhi në xhaminë Al Noor në Christchurch.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

PAAMJE TË RË NDA: Momenti kur sulmuuesi hyn në xhami dhe vreet besimtarët (VIDEO)

Thaçi i drejtohet Serbisë: Do t’ju përgjigjemi me ushtrin