in

Tragjedi në familjen kosovare: Nëna dhe foshnja….

Një grua ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Prishtinës pasi që ka pasur komplikime të rënda gjatë lindjes.

Procesi i lindjes kishte nisur në spitalin e Pejës dhe për shkak të komplikimeve, foshnja ka lindur e vdekur

Ndërsa nëna e foshnjës ishte transferuar në QKUK për trajtim të mëtejmë. Mirëpo edhe nëna ka ndërruar jetë pak minuta pasi ishte dërguar në Prishtinë.

Drejtori i spitalit të Pejës, Skender Dreshaj, ka bërë të ditur se nëna është transferuar në Prishtinë pasi që në Pejë ishin shtjerrë mundësitë për trajtim.

LAJME Pr

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E Fundit: Vjehrri Shqiptar Pl.agos Rëndë Dhëndrin E Tij Në Austri, Arsyeja Shokuese (Video)

Elvis Naçi: Ramush Haradinaj meriton respekt, ka luftu për Kosovë, por e keqja e tij është se…