in

Vogëlushja shqiptare që jeton në Gjermani, inteligjenca e saj ju lë gojëhapur!

Të kesh prindër shqiptarë dhe të rritesh në Evropë sigurisht që ndikon në lënien anash të gjuhësh, me apo pa dëshirë.

Por janë të shumtë prindërit që vazhdojnë të ruajnë gjuhën dhe origjinën shqiptare dhe ta trashëgojnë në mënyrën më të mirë tek fëmijët.

Një çift i ri të cilët jetojnë në Stuttgart të Gjermanisë janë bërë hit në internet, e gjithë kjo falë angazhimit që kanë treguar për vajzën e saj të vogël, Dean.$htipe relameen dhe shiko videon me poshte.

Dea është një vogëlushe e jashtëzakonshme e cila edhe pse nuk ka mbushur ende dy vite jetë di të flasë, madje di edhe kuptimin e familjes.

Ajo në gjuhën shqipe, angleze dhe gjermane njeh thuajse të gjitha ngjyrat, kafshët, e shumë gjëra të tjera.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Me ta kput shpirtin, ndë rron jetë Anduena Gashi 4 vjeqare

Linda tallet pas lindjes: Shqiptarët nuk arritën të më linin shtatzënë, këtë e bëri ‘zezaku i madh’